[lwp_divi_breadcrumbs home_text=“Domů“ font_icon=“5||divi||400″ link_color=“#C8AC48″ separator_color=“#C8AC48″ current_text_color=“#C8AC48″ _builder_version=“4.16″ _module_preset=“default“ module_font=“Poppins||||||||“ module_font_size=“16px“ custom_margin=“29px||-1px|||“ global_colors_info=“{}“ theme_builder_area=“et_body_layout“][/lwp_divi_breadcrumbs]

Kauza Česká whisky: Insolvence Trebitsch Holding

Kauza Česká whisky: Insolvence Trebitsch Holding

20. 05. 2024

Kauza kolem české whisky Trebitsch Holding je spojená s problémy s vyplácením investorů a podezřeními na podvodné praktiky. Firma Trebitsch Holding, založená v roce 2015, nabízela investiční příležitosti do sudů s whisky, slibujíc zhodnocení v horizontu několika let. Investoři si však stěžují na zpožděné výplaty a špatnou komunikaci s firmou​.

Problémy Trebitsch Holding

Investoři uzavírali smlouvu s Trebitsch Holding, který garantuje dodání a skladování sudů do daňového skladu. Zhodnocení se odvíjí od doby, na jak dlouho si zákazníci sudy ponechají. Trebitsch Holding přislíbila investorům osmiprocentní zhodnocení. První smlouvy vypršely koncem března a výplaty měly již proběhnout. Smlouva navíc ukládá pokutu 0,05 procenta z kupní ceny za každý nevyplacený den po uplynutí lhůty.

Společnost tvrdí, že problémy způsobila špatná vnitřní organizace a personální změny. Ředitel České whisky přiznal, že se dostali do prodlení s výplatami a slibuje nápravu​. Mezitím někteří investoři podali insolvenční návrh a obrátili se na policii​. Provoz restaurace Trebitsch Whiskyhrádek v Cyrilově ulici v Třebíči byl ukončen od ledna. 

Přihláška pohledávky do insolvence Trebitsch Holding

Přihláška pohledávky do insolvenčního řízení je formální proces, který věřitelé musí absolvovat, aby mohli uplatnit své nároky vůči dlužníkovi, který je v insolvenci. Tento proces je důležitý pro to, aby věřitelé mohli být zahrnuti do insolvenčního řízení a mohli se podílet na rozdělení majetku dlužníka, tzn. bez přihlášení pohledávky nedojde k uspokojení pohledávky. Pokud máte pohledávku vůči společnosti, která je v insolvenci, neváhejte se obrátit na naši advokátní kancelář, která vám poskytne odbornou pomoc a zajistí, že vaše přihláška bude správně a včas podána.

Přihlášení pohledávky do insolvence

Veškeré nároky věřitelů je nutno uplatnit nejen včas, ale i správně, aby nebyly popřeny ustanoveným insolvenčním správcem. Uplatněním své pohledávky máte možnost podílet se na rozdělení majetku dlužníka. Máte právo účastnit se schůzí věřitelů a hlasovat o důležitých otázkách týkajících se insolvenčního řízení. Můžete být zapojeni do případných restrukturalizačních plánů, které by mohly zvýšit šanci na uspokojení vaší pohledávky, kterou máte za společností Trebitsch Holding. Advokátní kancelář FABIAN & PARTNERS pro vás zařídí:

a) posouzení nároku a uplatnění pohledávky přihláškou v insolvenčním řízení,

b) zastupování v rámci tzv. incidenčních sporů,

c) účast na přezkumném jednání a na schůzi věřitelů,

d) hlasování na schůzi věřitelů za účelem jmenování věřitelského výboru,

e) uplatnění nároku na náhradu škody v případném trestním řízení.

Pomoc klientům Trebitsch Holding

Našim cílem je prostřednictvím věřitelských skupin uplatnit práva klientů s cílem maximalizace uspokojení jejich pohledávek a vymožení svěřených finančních prostředků. Zastupujeme již stovky věřitelů v kauzách jako Premiot, Energetický holding malina, Future Farming

JUDr. Ing. Pavel Fabian je advokátem kanceláře FABIAN & PARTNERS se specializací na insolvence, soudní spory a vymáhání pohledávek. Od r. 2008 se zaměřuje na komplexní poradenství v právních a finančních otázkách souvisejících s insolvencí. JUDr. Ing. Pavel Fabian je likvidátorem a insolvenčním správcem se zvláštním povolením, má za sebou 900 insolvencí a několik reorganizací. Je držitelem prověrky Národního bezpečnostního úřadu. V soutěži Právnická firma roku, pořádané společností EPRAVO.CZ  pod záštitou Ministerstva spravedlnosti ČR a České advokátní komory, se naše advokátní kancelář umístila opakovaně jako doporučovaná advokátní kancelář pro oblast insolvencí a restrukturalizací.  

Máte-li zájem o uplatnění vaší pohledávky, jednoduše vyplňte formulář nebo pošlete email na info@fabianpartners.cz a my vás kontaktujeme s dalším postupem. 

JUDr. Ing. Pavel Fabian
FABIAN & PARTNERS, advokátní kancelář s. r. o.

Advokátní kancelář FABIAN & PARTNERS je připravena poskytnout vám v oblasti vymáhání dluhů náležitou právní pomoc.