Nezaplatil vám nájemce nájemné?
Pokud nájemce řádně a včas nehradí nájemné, jsme připraveni dlužné nájemné vymáhat, a to bez ohledu na to, zda pronajímáte nebytový prostor, byt nebo celou nemovitost. Nabídka vymáhání pohledávek platí i pro vymáhání podnájemného (například u družstevních bytů), pokud existuje písemný souhlas pronajímatele (družstva) s podnájmem.
Vše, co potřebujete vědět
✓ zpracování návrhu na vydání platebního rozkazu
✓ zastoupení advokátem v soudním řízení
✓ exekuční návrh a zastoupení advokátem v exekučním řízení
V případě mimosoudního vymáhání nesete náklady v plné míře vy, jakožto věřitel. Na podmínkách se vždy domluvíme předem – naše odměna obvykle činí max. 15 % z vymožnené částky. Přesnou výši odměny (stanovenou podle kvality podkladů a osoby dlužníka) obdržíte v naší nabídce v rámci bezplatného posouzení případu. Pokud bude mimosoudní vymáhání neúspěšné, přistoupíme k soudnímu vymáhání (žalobě). V tomto případě náklady na mimosoudní vymáhání neplatíte.
SOUDNÍ VYMÁHÁNÍ
Při podání žaloby právní zastoupení neplatíte. Nám tedy nezaplatíte nic, i kdyby vymáhání dopadlo neúspěšně.
Pohledávky vymáháme formou elektronického platebního rozkazu – soudní poplatek činí 4 %. V případě úspěchu soudní poplatek zaplatí dlužník, stejně tak jako vaši pohledávku včetně úroků z prodlení, popř. i smluvní pokuty. Dlužník nám také uhradí částku přisouzenou jako náhrada nákladů právního zastoupení.
Ve specifických případech (např. při nedostatku podkladů), je potřeba zaplatit zálohu – vždy se dozvíte dopředu, jaké náklady budou s vymáháním spojeny. Nemůžou vás tedy překvapit žádné neočekávané poplatky.
Při vymáhání nedoplatků z vyúčtování služeb je potřeba doložit vyúčtování dodavatelů energií/služeb, ze kterých vychází vyúčtování.
Průběh zakázky
Pohledávku zdarma posoudíme
Vaši pohledávku do několika dnů od podání posoudíme a na základě prostudování případu se vám ozveme s návrhem možného řešení. Do 48 hodin od obdržení plné moci začínáme s vymáháním pohledávky.
Zasíláme předžalobní upomínku dlužníkovi
ÚSPĚŠNÉ mimosoudní vymáhání
Pokud dlužník částku uhradí, získáváte nejjednodušší cestou peníze zpět. S dlužníkem se snažíme podepsat splátkový kalendář (pod ztrátou výhody splátek) a samozřejmě uznání dluhu, které nám zásadně pomůže v případě soudního vymáhání.
NEÚSPĚŠNÉ mimosoudní vymáhání
Když dlužník dlužnou částku nezaplatí, přistoupíme k soudnímu vymáhání (žalobě, resp. návrhu na vydání platebního rozkazu). Obvyklá délka mimosoudního vymáhání činí 7 dnů až 1 měsíc.
Podáváme žalobu k soudu
V případě soudního vymáhání pohledávky podáváme k soudu žalobu (případně návrh na vydání platebního rozkazu).
ÚSPĚŠNÉ soudní řízení
Pokud soudní řízení proběhne úspěšně, dlužník vám zaplatí jistinu pohledávky v plné výši včetně soudního poplatku. Pokud nezaplatí (nebo zaplatí pouze část pohledávky), podáváme exekuční návrh a dohlížíme na vymáhání pohledávky exekutorem. Naši odměnu hradí dlužník.
NEÚSPĚŠNÉ soudní řízení
Pokud by bylo soudní řízení neúspěšné, neplatíte naší kanceláři žádnou finanční odměnu.
Zastoupujeme vás při jednání s exekutorem
Nezaplatí-li dlužník přisouzenou pohledávku dobrovolně, lze proti němu vést exekuci. Exekutor pak obstaví („zablokuje“) účty, nebo zpeněží jeho majetek.
Nabízíme také kompletní právní a exekutorský servis při nařízení soudu na vystěhování (vyklizení nemovitosti).